Інтернет-магазин
Правова угода про отримання інформації
Цей розділ сайту ТОВ «ОмніФарма» містить професійну спеціалізовану інформацію про препарати, їх властивості, способи застосування, можливі протипоказання та іншу професійну спеціалізовану інформацію. Інформація призначена виключно для ознайомлення із вищепереліченими характеристиками препаратів, і не є керівництвом для самостійної діагностики чи лікування детальніше
Прийняти умови
Відхилити

Неалкогольна жирова хвороба печінки. Нова номенклатура. Е. Г. Манжалій

Завантажити PDF

На міжнародному гепатологічному конгресі Європейської асоціації з вивчення печінки (EASL), який відбувся у Відні 21—24 червня 2023 року, прийнято нову класифікацію та номенклатуру жирової хвороби печінки. Провідними вченими-гепатологами запропоновано замінити термін «неалкогольна жирова хвороба печінки» на термін «стеатотична хвороба печінки, пов’язана з метаболічною дисфункцією».

Стеатогепатит, пов’язаний з метаболічною дисфункцією, — найпоширеніше хронічне захворювання печінки, яке не залежить від віку та раси. Ця патологія безпосередньо пов’язана з ожирінням, цукровим діабетом 2 типу, інсулінорезистентністю, гіперліпідемією та атеросклерозом. Неалкогольну жирову хво-робу печінки у 3 — 5 разів частіше діагностують у чоловіків. Статеві відмінності пов’язані з тим, що індекс маси тіла осіб чоловічої статі дещо більший, ніж в осіб жіночої статі. Певну роль відіграє те, що чоловіки із цим захворюванням частіше вживають більше алкоголю, ніж жінки.

Ключові слова: жирова хвороба печінки, неалкогольна жирова хвороба печінки, стеатотична хвороба печінки, стеатогепатит, ожиріння, S-аденозил-L-метіонін, адеметіонін, лікування.